CUMHUR İTTİFAKI DİMDİK SAHADA
28 Şubat 2019
ÖZEN, MECLİS ADAYLARI VE PROJELERİNİ TANITTI
11 Mart 2019

Cumhur İttifakı, Tam Kadro İş Başında

Mahallelerde kapı kapı ziyaretlerde bulunan Cumhur İttifakı Sapanca Belediye Başkan Adayı Özcan Özen, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, MHP İlçe Başkanı Gökhan Alemdar, Cumhur İttifakı Meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları akşam toplantılarını da tüm ekibin katılımıyla aksatmadan devam ediyor.

Toplantılarda konuşan Cumhur İttifakı Sapanca Belediye Başkan Adayı Özcan Özen, hedeflerinin kolay ve zoru aynı anda başaran, insan odaklı bir yönetim gerçekleştirmek, şehir markasına, şehrin paydaşlarıyla güç birliği yaparak liderlik etmek olduğunu dile getirdi. Bu dönemde, yeni bir döneme girileceğini vurgulayan Başkan Adayı Özen,  “Belediyecilik ve şehircilik anlayışımızı güncelleyerek geliştireceğiz. Gönül Belediyeciliği adını verdiğimiz yeni nesil belediyecilikle ilçemizi bir adım öne taşıyacak, insanlarımızın yaşamaktan mutlu olduğu şehir inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sapanca, Tercih Sırasında İlk Üçten Biri Olmalı

Seçim beyannamesinde yer alan projelerini toplantılarda her fırsatta paylaşan Cumhur İttifakı Sapanca Belediye Başkan Adayı Özcan Özen, şöyle devam etti: “Sapanca, yaşamak için tercih edilen ilk 3 ilçeden biri olmalı. İnsanların yaşamaktan mutlu oldukları Sapanca; doğa ve çevre ile uyumlu, ortak akıl ve katılımcılığa önem veren, şeffaf ve hesap verebilir, tarihi mirasını koruyan, çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar ve engellilerin hayatlarını kolaylaştıran imkânlara sahip olan, huzurlu ve sağlıklı bir şehir olacak” dedi.

Eğitici kültürel faaliyetleri arttıracağız

Şehrin değerlerine katkı sunacak kültür sanat faaliyetlerine destek verileceğini aktaran Özen, “Kültür, Turizm ve Ticaret Bakanlıkları, Üniversiteler ile fuarlar, festivaller düzenlenecek, markalaşmış etkinlikler sürdürülecek. Hanımlarımız kardeşlerimiz, gençlerimiz ve çocuklarımız için eğitici kültürel faaliyetlerimiz artacak” şeklinde konuştu.

Çevre Dostu Belediyecilik

Özen, konuşmasına şöyle devam etti: “İlçenin mavi ve yeşilini etkin koruma, çevre dostu enerji kullanımı, atık yönetimi ve sıfır atık projelerimiz hayata geçecek. Güneş enerjili şarj istasyonları halkın hizmetine sunulacak. Çevre dostu belediyecilik anlayışı ile geleceğimiz olan çocuklarımızı düşünerek çalışmalarda bulunacağız. Sıfır Atık ile ilgili gereken bilgilendirme eğitimlerini ilçe bazında halkımızla birlikte yapacağız” dedi.

Gündüz ve akşam yapılan toplantılarda Belediye Başkan Adayı Özen’e desteğin büyük olduğu gözlendi. Ziyaretler esnasında yaşlılardan dualar alan Özen’e Sapanca seni yetiştirdi, şimdi sıra sende ifadeleri kullanıldı.